Czas czytania: 2 min.

E-commerce zdobył bardzo dużą popularność na rynku zwłaszcza po pandemii wirusa COVID-19, kiedy większość biznesów przeniosła się do sieci. Pandemia wprawdzie się skończyła, ale ludzie nadal chętnie korzystają z E-commerce co skrzętnie wykorzystują przedsiębiorstwa na całym świecie.

WordPress – łatwe tworzenie stron WWW

Rozwój Internetu i rosnąca popularność biznesów w sieci sprawiły, że w Internecie można znaleźć naprawdę wiele stron, które powstały na systemie zwanym WordPress. WordPress, to zasadniczo jeden z najbardziej popularnych systemów CMS (zarządzanie treścią na stronie WWW), stworzony przede wszystkim z myślą o użytkownikach, którzy chcą założyć swoją stronę Internetową, nie mając przy tym żadnego pojęcia o programowaniu. Największą zaletą WordPressa są zdecydowanie, nieustannie tworzone wtyczki, które jeszcze bardziej ułatwiają tworzenie kompleksowych stron Internetowych poprzez dostarczanie zupełnie nowych funkcjonalności. Jedną z takich wtyczek jest wspominany w tytule WooCommerce, który został stworzony właśnie z myślą o handlu w Internecie.

Czym jest WooCommerce?

Jak sama nazwa wskazuje, WooCommerce to wtyczka do WordPressa, która pozwala przekształcić zwykłą stronę internetową w kompleksowy sklep online. Jest ona nie tylko prosta w obsłudze, ale również oferuje swoim użytkownikom liczne narzędzia i funkcje, stworzone właśnie z myślą o prowadzeniu biznesu online. Funkcjonalności WooCommerce obejmują takie elementy jak możliwość dodawania produktów, implementacja obsługi płatności i wysyłki i wiele innych. WooCommerce zachwyca również swoją uniwersalnością oraz możliwością dopasowania go pod indywidualne potrzeby danego sklepu. Jest to perfekcyjne rozwiązanie dla małych i średnich sklepów internetowych, a o jego skuteczności niech świadczy fakt, że wtyczka została pobrana aż ponad 83 miliony razy od daty jej premiery w roku 2015. Jest to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w E-Commerce. 

Dlaczego WooCommerce to tak dobry wybór?

WooCommerce to najpopularniejszerozwiązanie z zakresu E-commerce, głównie ze względu na swoje liczne zalety. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

  • Bezpłatne oprogramowanie Open Source. Dla małych i średnich firm często najważniejszym argumentem jest cena, a zarówno WordPress jak i wtyczki do niego są całkowicie bezpłatne. Je
  • Łatwość użycia. Zarówno WordPress jak i WooCommerce, to rozwiązania, które stworzoną z myślą o osobach nietechnicznych. Platforma jest tak prosta w obsłudze i posiada tyle narzędzi i funkcji, że nawet kompletny laik poradzi sobie z postawieniem własnego sklepu internetowego.
  • Elastyczne oprogramowanie z tysiącem rozszerzeń. Urokiem oprogramowania Open Source jest to, że każdy użytkownik może dodać coś od siebie i tak jest również i w tym przypadku. Ciągle powstają do niego nowe wtyczki.
  • Wsparcie i pomoc społeczności. WooCommerce, to również zgrana społeczność użytkowników, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i służą pomocą. 
  • Integracja z innymi powszechnie wykorzystywanymi narzędziami. WooCommerce został zintegrowany z popularnymi rozwiązaniami takimi jak Google Analytics co ułatwia nam zarządzanie naszym biznesem online.

Jak widać WooCommerce to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z handlem internetowym. Nie wymaga on bowiem dużego nakładu pracy, czasu czy środków finansowych. E-handel powoli zaczyna dominować na świecie, więc warto byłoby wykorzystać, udostępniane nam za darmo narzędzia, takie jak WooCommerce.