Czas czytania: 3 min.

Tworzenie efektywnej strony głównej to trochę jak bycie dobrym gospodarzem imprezy. Twoja strona główna powinna sprawić, że odwiedzający czują się mile widziani, zapewnić atmosferę, która jest łatwa do nawigacji, i pomóc im znaleźć to, czego potrzebują. Szczególnie, że 47% odwiedzających stronę wychodzi z niej po zobaczeniu tylko jednej podstrony. Odwiedzający podejmują decyzję czy chcą zostać i zapoznać się z ofertą w ciągu kilku sekund. To mało czasu prawda? Wykorzystajmy go jak najlepiej.

1. Komunikuj swoje główne przesłanie.

Najważniejszą rzeczą, którą powinna robić Twoja strona główna, jest jasne przekazanie tego, co oferujesz i dla kogo. Jeśli uda Ci się to zrobić, masz duże szanse na zaangażowanie swojego odwiedzającego.

Oceń swoją stronę główną, zadając następujące 2 pytania:

  1. Czy użytkowni od razu zrozumie co robisz? Układ, tekst i grafika na Twojej stronie głównej powinny pracować na rzecz celu wyjaśnienia, co oferuje Twoja firma. Udało Ci się to, jeśli odwiedzający w kilka sekund zrozumiał co robisz.
  2. Czy odwiedzający wiedzą, że są tam gdzie chcieli trafić? Częścią tego, co sprawia, że strona główna jest dla użytkowników atrakcyjna, jest prezentowanie informacji, które są dla nich cenne. Wywołaj to uczucie, używając słów kluczowych, których używają do opisu siebie w kontekście Twojej oferty. Nie jest to łatwe, ale istotne elementy optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), które nie tylko sprawiają, że Twoja strona internetowa jest łatwiejsza do znalezienia w wyszukiwarkach, ale także sprawiają, że Twoja strona jest bardziej angażująca.

2. Umieść ważne informacje w widocznym miejscu.

Firmy z fizycznymi lokalizacjami powinny umieścić godziny otwarcia i szczegóły adresu w łatwo dostępnym miejscu. Umieść te informacje w stopce każdej strony na swojej stronie internetowej, lub wyodrębnij je w jakiś inny sposób, który jest jasny i czytelny, najlepiej bez linkowania do innych stron.

Dobrym pomysłem jest stworzenie profilu Google My Business, który zawiera te informacje. Twoja strona główna musi umożliwić odwiedzającym łatwy kontakt z Tobą za pomocą formularza kontaktowego, adresu e-mail, numeru telefonu lub linku do mediów społecznościowych.

Innym istotnym elementem strony głównej Twojej strony internetowej może być formularz kontaktowy, który zachęca odwiedzających do podania swoich danych kontaktowych. Zaoferuj im aktualizacje bloga, oferty specjalne lub coś innego, co buduje Twoją relację z Klientami.

3. Wyróżniaj elementy strony.

Podobnie jak sklepy pokazują popularne produkty w wystawach sklepowych, aby przyciągnąć ludzi do środka, Twoja strona główna powinna być często aktualizowana, aby zachęcić odwiedzających do eksploracji Twojej strony internetowej. Zrób to, podkreślając popularne sekcje swojej strony internetowej lub pokazując, co inni ludzie czytają, próbują lub kupują.

4. Pomóż ludziom dowiedzieć się więcej o Tobie.

Nie każdy, kto odwiedza Twoją stronę internetową, dołączy do grona Twoich Klientów lub kupi coś podczas pierwszej wizyty, ale jeśli stworzysz możliwości dla nich, aby zaangażować się, będą bardziej skłonni wrócić, gdy będą gotowi dowiedzieć się więcej lub dokonać zakupu.

5. Stwórz łatwą ścieżkę Klienta.

Ułatw użytkownikom nawigację do tego, czego szukają, z Twojej strony głównej. Mając na uwadze ścieżki, które Twoi klienci prawdopodobnie przejdą przez Twoją stronę internetową, sprawdź, czy odwiedzający mogą znaleźć informacje i linki, które będą im potrzebne, aby przejść z jednej części Twojej strony na inną.

6. Buduj zaufanie.

Pierwszy raz odwiedzający Twoją stronę internetową mogą chcieć Cię sprawdzić, zanim poczują się na tyle komfortowo, aby coś kupić. Bezpośrednio na Twojej stronie głównej możesz podając informacje o Twoich Klientach, opnie lub zakończone realizacje.

7. Utrzymuj prostotę.

Pomimo wszystkich rzeczy, które robi Twoja strona główna, istotną zasadą jest utrzymanie jej prostoty. Strona wizualnie przytłaczająca z dużą ilością tekstu, kolorów, animacji, karuzel czy wywołań może być przytłaczająca i ostatecznie odstraszać odwiedzających.

Strona główna, która generuje kliknięcia? to możliwe. poznaj 7 praktycznych rad.
strona główna

Jeśli Twoja strona główna opisuje, kim jesteś i co oferujesz, i motywuje odwiedzających do zagłębienia się w Twojej ofercie- osiągnąłeś sukces. Utrzymuj projekt strony głównej zgodny z resztą Twojej strony internetowej. Z Creative Trust osiągniesz wszystkie te cele a także będziesz mógł monitorować bieżące rezultaty oraz korygować niektóre elementy tak, aby osiągnąć pełen sukces.