Jeszcze sekunda
Menu
Email:
office@creativetrust.pl
Każdy Klient to nowe drzewo
sadzimy drzewa
SSL – co to jest i czy jest potrzebne?

SSL – co to
jest i czy jest potrzebne?

25 października 2021
Scroll Down

SSL to nic innego jak specjalny protokół sieciowy, służący do bezpiecznego przesyłania danych pomiędzy komputerem a serwerem. Używanie certyfikatu SSL stało się już poniekąd standardem, ale nie zawsze. Dlaczego jest on tak ważny?

Bezpieczeństwo

Posiadanie certyfikatu SSL to poufność transmisji danych. W ten sposób poufne dane na przykład w sklepie internetowym przesyłane są do serwera w postaci zaszyfrowanej. Użytkownik Twojej strony widząc kłódkę przy adresie ma poczucie bezpieczeństwa.

Twoja strona jest wiarygodna

Certyfikat jest podstawowym sposobem potwierdzenia wiarygodności Twojej strony, sklepu internetowego lub aplikacji web. Dla Klientów stajesz się poważnym kontrahentem, któremu z powodzeniem mogą zaufać.

Pozycja w wyszukiwarce

Posiadanie certyfikatu SSL to również dodatkowa korzyść w postaci wyższej pozycji w wyszukiwarkach takich jak na przykład Google.

Podstawowy certyfikat można w wielu firmach hostingowych wygenerować za darmo (certyfikat Let’s Encrypt). Dla bardziej zaawansowanych serwisów polecamy skorzystać z płatnych rozwiązań. W CreativeTrust pomagamy w odpowiednim doborze oraz wdrożeniu tego zabezpieczenia na stronach Klientów.

Zadbaj o to, aby Twoja strona posiadała tą “kłódkę” przy swoim adresie
Posted in Strony wwwTags:
Write a comment